Facebook KSSJ
Ruční příležitostné razítko České pošty "Betlémské světlo 2023"

Modrý otisk "Rychlé šípy - 85 - 1938 - 2023"

9. 2. 2024

Skautská nadace Jaroslava Foglara ve spolupráci s Ivanem Vápenkou připravila

k 85. výročí Rychlých šípů pamětní obálku formátu A5 s modrým otiskem výplatního stroje QUADIENT. Otisk byl používán ve výroční den 17. prosince 2023 na poště Olomouc 2.

Výplatní stroj je zřejmě v majetku spolku OLYMPSPORT ČR, který jej používá ke svým otiskům.

Obálka kromě modrého nulového otisku s logem výročí obsahuje ještě známku s Rychlými šípy s denním razítkem pošty OLOMOUC 2, kresbu a podpis kreslíře Milana

Tesleviče a kašet RŠ.

Vydáno bylo oficiálně 100 ks číslovaných obálek, objevily se ale číslované obálky

s vyššími čísly.

Na zadní straně otisk strojového razítka POSTALIA s datem 27.12.2023, hlavou Ivana Vápenky a nápisem Ivan Vápenka NEÚNAVNÝ SVÝMI NÁPADY a jeho autogram. Dále je tam razítko hlavičky Jaroslava Foglara a malá junácká lilie.

V pravé části obálky její číslo No...

Zásilka obsahovala ještě pamětní list se slepotiskem a záložku RŠ.

Není to přímo skautská záležitost, ale myslím si, že tady také patří.

Libor Hanák - Noe

Modrý otisk "Rychlé šípy - 85 - 1938 - 2023"
Vytvořil Pavel Novotný © 2011 - 2015.
Za obsah zodpovídá KSSJ.